Lenka Polakovičová

Vytvářím prostor pro (znovu)napojení se, rozpomenutí se – ať už skrze jógu, meditaci, bytí v tichu, kakaové ceremonie nebo posvátný prostor rituálů.

Dostat se blíž k sobě. Všechny nástroje, které používám nám v jemnosti otevírají dveře k tomu, co už je dávno uvnitř nás (jen jsme k tomu z různých důvodů zapomněli přístup). Meditativní tantra jóga, hatha jóga, kultivují propojení s tělem, dechem, životní energií, meditace nás vede k podstatě, ceremoniální kakao otevírá srdce, rituály umožňují vědomou transformaci. Všechno to jsou srdcovky.

Kakaová ceremonie je oslavou přítomného okamžiku, oslavou života. Skrz tuto prastarou amazonskou rostlinnou medicínu se spojujeme se sebou, se světem okolo nás, s přírodou. Kakaový obřad může mít nespočet podob, vždy záleží na záměru. Může probíhat ve skupině, individuálně nebo v páru.

Přechodové a životní rituál přináší vědomé zastavení se na cestě životem. Umožňují nám vědomě uctít, opečovat, oslavit, co je třeba, opustit staré příběhy, vědomě vkročit do nové role. Vycházíme obnoveni, změněni na úrovni těla mysli i duše.

Moje cesta.

Před mnoha lety jsem vyslyšela volání, volání z hlubin a odjela do Indie. Studovat. První místo, které mě zavolalo, byl ašrám předávající učení vycházející z tradice tantra jógy. Dávalo mi to smysl. Touha poznávat pokračovala. Další úrovně, úhly, pohledy.

Následovalo studium a praxe meditace, vipassana, dalších směrů a tradic jógy Šivananda, Iyengar, studium ajurvédy, pranajámy.

Období zasvěcené advaitě (non-dualita) přímá cesta a učení Ramany Maharši a jeho následovníků…obohacená o tibetský budhismus… hluboké meditace.

A pak mě zavolalo kakao, Pachamama a cesta rituálů. Kolo roku, cyklus přírody, ženské archetypy, práce s ženskou energií, přechodové a  životní rituály. Studovala jsem u inspirativních žen Báry Zemanavé, MamaCacao, Haliamy, nekonečný zdroj inspirace a moudrosti je mi Matka Země.

To vše, abych se zase vrátila na začátek ve větší plnosti, obohacená o to všechno. S chutí předávat dál.

www.weliketofloat.cz

Tel: 731 731 982

@weliketofloat


Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz